Výstava v hale ukazuje krajinu v proměnách světla

Vernisáží byla ve středu 28. června zahájena v hale litoměřické nemocnice další fotografická výstava. Své snímky zde vystavuje Karel Prošek, rodák z Teplic, který nyní žije a tvoří v Jenčicích a jehož doménou je především klasická černobílá fotografie. Své inspirace hledá nejraději v krajině milovaného Českého středohoří, ale inspirují ho i jiné motivy.

Jak sám autor prozradil, o fotografický proces se poprvé začal zajímat, když mu bylo asi deset let. „Do roka mě to přešlo,“ říká a dodává, že návrat po deseti letech už byl trvalejší, s hlubším zájmem a dospělejším přístupem.

Fotografický růst Karla Proška byl spojen nejprve s fotoklubem ZK Bonex Teplice, u jehož zrodu stál jeho otec. Po přestěhování na Litoměřicko do Jenčic se jeho aktivity soustředily jen na Photoextract, webovou fotogalerii, ve které se prezentují hobby fotografové z celé republiky.  Později začal na radu svých přátel spolupracovat s volným sdružením fotografů FotoporoT. „Naše seznámení předurčilo běh věcí až do dnešního stavu, tedy až k této výstavě.  Nabízím Vám ji teď ke zhlédnutí,“ pozval na výstavu, která je v Litoměřicích jeho vůbec první, fotograf.

Výstava prací Karla Proška, která nese název „Krajina v proměnách světla“, bude v hale nemocnice k vidění do konce srpna 2017. (nk, mz)

Vloženo: 29. 6. 2017

Instalace výstavy se zúčastnil i litoměřický fotograf Miroslav Zimmer.

Fotovýstavy se mění každé dva měsíce.

Fotograf Karel Prošek.

Fotogalerie funguje již od roku 2010.

Tentokrát jsou vystavovány klasické černobílé fotografie.

Výstavy v hale nemocnice jsou velmi oblíbené.