Nemocnice zve k prohlídce technického zázemí

Ke Dnům zdraví, které probíhají po celý měsíc říjen, se v letošním roce připojila i litoměřická nemocnice. „Zájemcům z řad široké veřejnosti se chceme představit po stránce, která zatím zůstávala stranou, ale která je přesto pro chod nemocnice nezbytná. Jde o technicko provozní zázemí, do kterého otevřeme ony pomyslné dveře ve středu 3. října,“ pozval Radek Lončák, předseda představenstva.

Nemocnice připravila na tento den pro veřejnost dvě prohlídky, které budou začínat ve 13.00 a ve 14.00 hodin. Sraz účastníků bude v hale nemocnice. „Návštěvníky zavedeme například na centrálu elektrické požární signalizace a ukážeme jim ze střech jednoho z našich pavilonů, jak rozsáhlý je náš areál. Prohlídku nasměrujeme i do jedné z našich strojoven vzduchotechniky, k dieselagregátu nebo do kompresorové stanice,“ přiblížil detaily Vladimír Kestřánek, člen představenstva, který má provozní část nemocnice ve své gesci. „Nemocnici znají lidé především v části, kde jim jsou poskytovány zdravotní služby. Znají naše pokoje, vyšetřovny, čekárny nebo chodby. My jim tentokrát chceme představit místa, kam se běžně nedostanou. Naším cílem je, aby si lidé udělali představu o tom, co vše je nutné pro chod nemocnice zajistit a jak velké toto provozně technické zázemí vlastně je. Věříme, že bude zajímavé zažít nemocnici tentokrát trochu jinak,“ přeje si Vladimír Kestřánek.

Na své si 3. října v nemocnici ovšem přijdou i ti, kteří mají zájem zaměřit se na své zdraví. Od 11.00 do 13.30 hodin budou v audiologické ambulanci v pavilonu B probíhat konzultace s audiologickou sestrou na téma sluchu u malých i velkých pacientů. (nk)

Vloženo: 27. 9. 2018