Angiografické pracoviště projde přes léto proměnou

Demontáž angiografické linky byla zahájena poslední červnový den v litoměřické nemocnici. Jde o první fázi projektu, v rámci kterého bude angiografické pracoviště modernizováno a vybaveno zcela novým přístrojem.

Na demontáž přístroje naváží související stavební úpravy prostor, které budou zahrnovat výměnu oken, úpravu podlahy, renovaci dveří a nové nátěry. „Větší změny proběhnou na vzduchotechnice, kdy dojde k výměně vzduchotechnických jednotek společných pro toto pracoviště a kardiovaskulární JIP,“ uvedl podrobnosti Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje, zdravotnické techniky a veřejných zakázek a dodal, že stavební práce budou probíhat zhruba tři týdny a v předposledním červencovém týdnu na ně naváže dodávka a instalace samotného přístroje, jehož dodavatelem je firma Siemens, vítěz veřejné zakázky. Do poloviny srpna pak bude probíhat dokončení stavebních prací, zprovoznění přístroje, školení personálu a zkušební provoz. Úplné ukončení projektu předáním do plného provozu se předpokládá v polovině srpna.

„Celková hodnota projektu přesahuje 13 miliónů korun, z čehož 11 miliónů jsou náklady na pořízení angiografické linky a zbytek na související stavební úpravy prostor. Tyto prostředky nemocnice investuje z vlastních zdrojů,“ uvedl Radek Lončák, předseda představenstva litoměřické nemocnice, a doplnil, že po instalaci nové angiografické linky bude dosaženo dlouhodobého cíle nemocnice, a to kompletní modernizace a digitalizace oddělení radiologie a zobrazovacích metod. (nk)

Vloženo: 2. 7. 2020