Celostátní žebříček potvrdil výbornou pozici nemocnice

Celostátní žebříček potvrdil výbornou pozici nemocnice

Opět úspěchem skončil pro litoměřickou nemocnici již 13. ročník celostátní srovnávací ankety neziskové organizace HealthCare Institute (HCI). Ta každoročně v rámci projektu Nemocnice ČR zjišťuje spokojenost zaměstnanců a pacientů v ambulantní i lůžkové sféře. Výstupem tohoto projektu jsou žebříčky nabízející srovnání českých a moravských nemocnic.

„V letošním roce jsme opět bodovali ve všech zmíněných oblastech. V rámci konkurence všech českých a moravských nemocnic jsme obsadili u spokojenosti zaměstnanců 20. příčku, v hodnocení ambulantních pacientů 35. místo a v hodnocení hospitalizovaných osob 39. pozici,“ zhodnotil předseda představenstva litoměřické nemocnice Radek Lončák a dodal, že výsledek v hodnocení pacientů je pro nemocnici vůbec nejlepším v historii hlasování. „Oproti posledním výsledkům jsme si v hodnocení obou skupin pacientů v žebříčku polepšili přibližně o 20 pozic, hlasování zaměstnanců je s minulými ročníky srovnatelné,“ konkretizoval.

Jako již tradičně nemocnice dosáhla výborných výsledků i v rámci Ústeckého kraje. „Ve dvou oblastech, a to ve spokojenosti ambulantních a hospitalizovaných pacientů, jsme získali v rámci kraje medailové 3. místo,“ neskrýval radost z výsledku Radek Lončák a dodal, že v hodnocení zaměstnanců se litoměřická nemocnice umístila na druhé příčce. „Jsme rádi, že se nám daří držet si jak u pacientů, tak i u zaměstnanců, takto dobré hodnocení. Zároveň ho bereme jako velký závazek, protože ještě těžší než výborné umístění získat, je si ho udržet. A to se nám, jak se zdá, daří,“ zhodnotil ještě Radek Lončák.

Do šetření Nemocnice v ČR se letos zapojilo 651 hospitalizovaných, 443 ambulantních pacientů a 366 zaměstnanců litoměřické nemocnice, což je pro nemocnici nejvyšší počet respondentů v historii hlasování. (nk)

Vloženo: 5. 12. 2018

foto1.png
foto2.png
foto3.png
...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close