Čtyři roky sbírky přinesly nemocnici již přes 78 tisíc korun

Úspěchem skončil další rok spolupráce litoměřické nemocnice s Nadačním fondem Kapka naděje. Ten v rámci celorepublikového projektu Dárky naděje umístil na jaře 2015 do nemocniční lékárny a prodejny zdravotnických potřeb průhledné kasičky, do kterých mohou lidé házet libovolné částky, příp. si za 30 Kč zakoupit reflexní pásky s logem nadace.

Obsah kasiček byl za tuto dobu již čtyřikrát vybrán a sečten, naposledy tomu tak bylo v minulém týdnu. „V poslední vlně sbírky se vybralo přes 17 tisíc korun,“ informovala o výsledku Lenka Kalábová, manažerka pro nelékařské zdravotnické obory litoměřické nemocnice a připomněla, že po předchozích sečteních obsahu kasiček v září 2015, v únoru 2017 a v dubnu 2018 dosáhl celkový výtěžek sbírky hodnoty 61 tisíc korun.

Vybraná částka bude, stejně jako v předchozích vlnách, odeslána do Kapky naděje, kde bude přidána k již zmíněným částkám vybraným v minulosti. „Za peníze, které takto postupně vybíráme, nám Kapka naděje pro naše dětské oddělení zakoupí konkrétní přístroj nebo zařízení, které si sami určíme, a následně ho naší nemocnici daruje,“ přiblížila další postup Lenka Kalábová.

Pro zájemce, kteří chtějí přispět dětskému oddělení litoměřické nemocnice, jsou kasičky v lékárně i prodejně zdravotnických potřeb k dispozici i nadále. (nk)

Vloženo: 24. 4. 2019