Děti zaměstnanců nemocnice chodí do školy na dětské oddělení

Děti zaměstnanců nemocnice chodí do školy na dětské oddělení

Vybudováním vlastní školy pro děti zaměstnanců zareagovala v úterý odpoledne litoměřická nemocnice na usnesení vlády ČR o uzavření základních škol. Nemocnice k tomuto kroku přistoupila s cílem udržet v práci zaměstnance, kteří by v důsledku rozhodnutí vlády museli zůstat se svými dětmi mladšího školního věku doma. Nemocnice však v současné situaci potřebuje na zvládnutí epidemie onemocnění COVID-19 všechny své pracovníky.

Provizorní škola sídlí na samostatném patře na jedné ze stanic dětského oddělení, která je pro pacienty momentálně uzavřená, a je v provozu pro děti zaměstnanců už od tří let, a to v době od 6,30 do 19,30 hodin. Děti mají zajištěny obědy a po celý den pitný režim.

„Pro potřeby online vzdělávání zde máme připravený počítači s internetovým připojením. Ti, kteří mají vlastní notebooky, mají svá zařízení pro účely vzdělávání rovněž připojena na nemocniční Wi-Fi síť. Pro žáky zapojené do online vzdělávání jsou navíc k dispozici samostatné pokoje, kde mají na výuku potřebný klid. Samozřejmě je i zde zajištěný dohled. S mladšími dětmi, které mají zadané úkoly ze školy, pracuje přítomný personál,“ přiblížila vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová a doplnila, že o děti kromě dvou herních specialistek působících při dětském oddělení, pečují také dvě vychovatelky z 1. a 7. základní školy v Litoměřicích, dvě studentky UJEP s aprobací pro první stupeň základních škol a jedna asistentka.

Kromě vzdělávání v dopoledních hodinách je pro děti připraven program i na zbylý čas, který v  dočasné nemocniční škole tráví. „S dětmi kreslíme, vyrábíme, hrajeme hry nebo máme připravené různé soutěže, samozřejmě vše s ohledem na věk dětí. Proto jak při výuce, tak i mimo ni, pracujeme často ve skupinách,“ doplnila herní specialistka Petra Honová.

Další možnost, kam mohou zaměstnanci nemocnice své děti v době uzavření škol umístit, je litoměřická ZŠ U Stadionu, která byla městem Litoměřice vyčleněna pro zajištění hlídání pro děti rodičů z integrovaného záchranného systému (IZS) a pracovníků v sociálních službách.  (nk)

Vloženo: 16. 10. 2020

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close