Dialyzační středisko sídlící v naší nemocnici prošlo zcela zásadní modernizací

Dialyzační středisko sídlící v naší nemocnici prošlo zcela zásadní modernizací

Doslova od podlahy zrekonstruované dialyzační středisko i s nefrologickou ambulancí bylo v úterý slavnostně otevřeno v Městské nemocnici v Litoměřicích. Ke zcela zásadní modernizaci, která trvala 4,5 měsíce a stála 14,5 milionu korun, došlo po 24 letech provozu. 
„Středisko nyní odpovídá celosvětově vysokým standardům – od propojení dialyzačních přístrojů s počítačovým systémem, přes horkou desinfekci dialyzačního okruhu k vytvoření ultračisté vody až po nová polohovací křesla se zabudovanými reproduktory,“ uvedl ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK Martin Kuncek.

Úroveň střediska ocenil i starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. „Téměř každý měsíc je v nemocnici představena nějaká novinka. Těší mě, jak dynamickým rozvojem naše zdravotnické zařízení prochází. Dialyzační středisko posunulo kvalitu poskytované zdravotní péče zase o kus výš,“ konstatoval starosta.

Hemodialýzou se zde léčí 48 pacientů, pro časovou náročnost léčby se pro ně stává druhým domovem. Což potvrdila i Jiřina Jindřichová. „Je to tady po rekonstrukci opravdu krásné. Řada věcí nám zpříjemňuje léčbu. Netáhne okny, je tady klimatizace, muži i ženy mají oddělené hygienické zařízení a v šatnách máme každý až dvě skříňky na osobní věci. Obrovskou výhodou jsou také reproduktory od televize zabudované v polohovacích křeslech, protože už nás neruší hluk z provozu přístrojů. Upřímně si ale nejvíce vážím milého a přátelského personálu,“ pronesla slavnostnímu zahájení přítomná dialyzovaná pacientka.

Kompletně nové dialyzační středisko a ambulance zůstávají nadále ve 4. patře interny. Středisko má nyní velký dialyzační sál, který vznikl propojením 5 místností, v jehož středu je umístěna sesterna. „Velkou výhodou je, že jsou nyní přístroje propojeny s počítačovým systémem. V minulosti se data o léčbě automaticky nestahovala a sestřičky musely zadávat údaje o léčbě do počítače ručně. Současná technika jim významně usnadňuje práci a mají pak více času na jiné aktivity s pacienty,“ upozornila vedoucí lékařka Jana Fialová.

Středisko nyní pracuje ve dvousměnném provozu tři dny v týdnu – v pondělí, ve středu a v pátek a v jednosměnném provozu v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Chronické selhání ledvin je komplexní onemocnění a je třeba úzké spolupráce s dalšími specialisty a lékaři z nemocnice. V Litoměřicích je spolupráce mezi dialyzačním střediskem a lékaři nemocnice výborná. „Našli jsme společnou cestu a věřím v dlouhodobě úspěšnou spolupráci obou subjektů,“ konstatoval kromě jiného předseda správní rady nemocnice Radek Lončák.

Zpracováno s využitím tiskové zprávy Lucie Kocourkové, tiskové mluvčí B. Braun Medical s.r.o.

Převzato z www.litomerice.cz

Vloženo: 2. 6. 2017

foto3.jpg

Přestřižením pásky slavnostně zahájili provoz (na snímku zleva) Radek Lončák, předseda správní...

foto1.jpg

Primářka dialyzačního střediska Jana Fialová představuje nové pracoviště.

foto2.jpg

Jedna ze spokojených pacientek litoměřické dialýzy (vlevo) s MUDr. Fialovou.

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close