Dialyzační středisko sídlící v naší nemocnici prošlo zcela zásadní modernizací

Dialyzační středisko sídlící v naší nemocnici prošlo zcela zásadní modernizací

Doslova od podlahy zrekonstruované dialyzační středisko i s nefrologickou ambulancí bylo v úterý slavnostně otevřeno v Městské nemocnici v Litoměřicích. Ke zcela zásadní modernizaci, která trvala 4,5 měsíce a stála 14,5 milionu korun, došlo po 24 letech provozu. 
„Středisko nyní odpovídá celosvětově vysokým standardům – od propojení dialyzačních přístrojů s počítačovým systémem, přes horkou desinfekci dialyzačního okruhu k vytvoření ultračisté vody až po nová polohovací křesla se zabudovanými reproduktory,“ uvedl ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK Martin Kuncek.

Úroveň střediska ocenil i starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. „Téměř každý měsíc je v nemocnici představena nějaká novinka. Těší mě, jak dynamickým rozvojem naše zdravotnické zařízení prochází. Dialyzační středisko posunulo kvalitu poskytované zdravotní péče zase o kus výš,“ konstatoval starosta.

Hemodialýzou se zde léčí 48 pacientů, pro časovou náročnost léčby se pro ně stává druhým domovem. Což potvrdila i Jiřina Jindřichová. „Je to tady po rekonstrukci opravdu krásné. Řada věcí nám zpříjemňuje léčbu. Netáhne okny, je tady klimatizace, muži i ženy mají oddělené hygienické zařízení a v šatnách máme každý až dvě skříňky na osobní věci. Obrovskou výhodou jsou také reproduktory od televize zabudované v polohovacích křeslech, protože už nás neruší hluk z provozu přístrojů. Upřímně si ale nejvíce vážím milého a přátelského personálu,“ pronesla slavnostnímu zahájení přítomná dialyzovaná pacientka.

Kompletně nové dialyzační středisko a ambulance zůstávají nadále ve 4. patře interny. Středisko má nyní velký dialyzační sál, který vznikl propojením 5 místností, v jehož středu je umístěna sesterna. „Velkou výhodou je, že jsou nyní přístroje propojeny s počítačovým systémem. V minulosti se data o léčbě automaticky nestahovala a sestřičky musely zadávat údaje o léčbě do počítače ručně. Současná technika jim významně usnadňuje práci a mají pak více času na jiné aktivity s pacienty,“ upozornila vedoucí lékařka Jana Fialová.

Středisko nyní pracuje ve dvousměnném provozu tři dny v týdnu – v pondělí, ve středu a v pátek a v jednosměnném provozu v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Chronické selhání ledvin je komplexní onemocnění a je třeba úzké spolupráce s dalšími specialisty a lékaři z nemocnice. V Litoměřicích je spolupráce mezi dialyzačním střediskem a lékaři nemocnice výborná. „Našli jsme společnou cestu a věřím v dlouhodobě úspěšnou spolupráci obou subjektů,“ konstatoval kromě jiného předseda správní rady nemocnice Radek Lončák.

Zpracováno s využitím tiskové zprávy Lucie Kocourkové, tiskové mluvčí B. Braun Medical s.r.o.

Převzato z www.litomerice.cz

Vloženo: 2. 6. 2017

foto3.jpg

Přestřižením pásky slavnostně zahájili provoz (na snímku zleva) Radek Lončák, předseda...

foto1.jpg

Primářka dialyzačního střediska Jana Fialová představuje nové pracoviště.

foto2.jpg

Jedna ze spokojených pacientek litoměřické dialýzy (vlevo) s MUDr. Fialovou.

Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close