Do kasiček Kapky naděje se za rok vybralo téměř 19 tisíc korun

18.880 korun je částka, kterou se za uplynulých 13 měsíců podařilo vybrat do kasiček Nadačního fondu Kapka naděje. Ty byly v rámci celorepublikového projektu Dárky naděje umístěny na jaře 2015 do nemocniční lékárny a prodejny zdravotnických potřeb, kde do nich lidé mohou házet libovolné částky, příp. si za 30 Kč zakoupit reflexní pásky s logem nadace.

Obsah kasiček byl dnes již popáté vybrán a sečten. „Kasičky vybíráme přibližně jednou ročně. Za celou dobu existence sbírky jsme takto vybrali již téměř 100 tisíc korun, přesně 97 tisíc,“ neskrývala radost z výsledku Lenka Kalábová, manažerka pro nelékařské zdravotnické obory litoměřické nemocnice a připomněla, že vybraná částka bude, stejně jako v předchozích vlnách, odeslána do Kapky naděje, kde bude přidána k již zmíněným částkám vybraným v minulosti. „Za peníze, které takto postupně vybíráme, nám Kapka naděje pro naše dětské oddělení zakoupí konkrétní přístroj nebo zařízení, které si sami určíme, a následně ho naší nemocnici daruje,“ přiblížila další postup.

Vybráním kasiček spolupráce na projektu Dárky naděje rozhodně nekončí. Do průhledných plastových boxů mohou zájemci v lékárně i prodejně zdravotnických potřeb přispívat i nadále. (nk)

Vloženo: 26. 5. 2020