Do nové ambulance již chodí první pacienti

Do nové ambulance již chodí první pacienti

Traumatologickou ambulanci, indikační poradnu a angiochirurgickou poradnu najdou pacienti od prvního červnového dne v nových prostorách v pavilonu H. Výše zmíněné ambulance se sem přestěhovaly z místnosti vedle centrálního příjmu.

Nová ambulance, včetně prostorné čekárny, vznikla z prostor, které dříve sloužily jako sklad a provozní místnosti radiologického pracoviště. Prostorná ambulance vznikla ze dvou místností vybouráním příčky. V místnosti byly upraveny stěny a podlahy, vybudovány byly také dvě převlékací kabinky pro pacienty přístupné z čekárny.  Prostor byl rovněž vymalován, byly osazeny nové dveře, instalováno úsporné LED osvětlení a na zem položena podlahová krytina. Zcela nové jsou i parapety. Místnost byla vybavena nábytkem vyrobeným na zakázku.

V prostoru čekárny byla po vybourání původního povrchu nově vybudována podlaha včetně položení podlahové krytiny. Dále byly upraveny stěny, osazeny nové parapety a místnost, která je po probourání části stěny volně přístupná z tzv. rentgenové chodby, byla vybavena novými pohodlnými židlemi. Pro lepší komfort pacientů zdobí stěny čekárny fototapeta a prostor je vybaven televizí a odkládacími stěnami a policemi na tiskoviny.

Nemocnice při budování nové ambulance a čekárny opět spolupracovala s architektkou Naďou Richterovou, která obojí navrhla zcela v souladu se současným pojetím a barevným laděním centrálních chodeb nemocnice.

Z hlediska dlouhodobé vize nemocnice je přesun ambulancí z oblasti centrálního příjmu do jiných částí nemocnice dalším krokem k naplnění záměru vybudovat v pavilonu C pracoviště urgentního příjmu. Jde o pracoviště multioborové spolupráce řešící akutní stavy a poskytující komplexní pohled na pacienta. Pobyt pacienta na urgentním příjmu nepřesahuje dobu 24 hodin, poté je směřován na další pracoviště nemocnice nebo propuštěn do domácího ošetřování. (nk)

Vloženo: 5. 6. 2019

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close