Dozorčí rada nemocnice si prohlédla nové angiografické pracoviště

Dozorčí rada nemocnice si prohlédla nové angiografické pracoviště

Návštěvou angiografického pracoviště zahájila poslední zářijový den své jednání dozorčí rada naší nemocnice. Důvodem návštěvy členů kontrolního orgánu společnosti byla nedávná komplexní modernizace tohoto pracoviště.

Modernizace započala se začátkem prázdnin demontáží přístroje. Následovaly stavební úpravy prostor, jako výměna oken, úpravy podlahy, renovace dveří a nové nátěry. Koncem července pak proběhla dodávka a instalace zcela nové angiografické linky, jejímž dodavatelem je firma Siemens, vítěz veřejné zakázky. Součástí projektu jsou také právě probíhající práce na vzduchotechnice, kdy dochází k výměně vzduchotechnických jednotek pro toto pracoviště. To by mělo být dokončeno během následujících několika týdnů.

Celková hodnota projektu přesahuje 13 miliónů korun, z čehož 11 miliónů jsou náklady na pořízení angiografické linky a zbytek na související stavební úpravy prostor. Tyto prostředky nemocnice investovala z vlastních zdrojů. „Po instalaci nové angiografické linky bude dosaženo dlouhodobého cíle nemocnice, a to kompletní modernizace a digitalizace oddělení radiologie a zobrazovacích metod,“ uzavřel Radek Lončák, předseda představenstva litoměřické nemocnice. (nk)

Vloženo: 5. 10. 2020

foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close