Firma Glanzstoff věnovala naší nemocnici milión korun na boj s koronavirem

Symbolický šek na částku jeden milión korun předal v pátek 22. května do rukou předsedy představenstva litoměřické nemocnice Radka Lončáka a za účasti starosty města Litoměřice Ladislava Chlupáče jednatel firmy Glanzstoff Bohemia s.r.o. Milan Grmela. Jde o částku určenou na podporu boje litoměřické nemocnice s koronavirem.

Tento finanční dar není první podporou litoměřické nemocnice ze strany společnosti Glanzstoff Bohemia v době pandemie, což ocenil Radek Lončák: „Byli jste jedni z prvních, kteří nám na začátku začali pomáhat. Zvláště v dobách, kdy byl celorepublikový nedostatek ochranných pomůcek, byly roušky a štíty od vaší společnosti významnou podporou v situaci, jejíž dramatický vývoj byl pro nás velkou zkouškou.“ „Přidávám se k poděkování a vyjadřuji obrovskou radost nad darovanou částkou. Dar v takového výši je opravdu významnou podporou nemocnice,“ zhodnotil starosta Chlupáč.

„Pokud to jde, rádi pomůžeme,“ reagoval Milan Grmela a vysvětlil, že finanční dar ve výši jednoho miliónu korun pochází z fondu založeného společností Indorama Ventures Limited, mateřské společnosti Glanzstoff Bohemia s.r.o.: „Zdroje fondu jsou tvořeny z finančních darů zaměstnanců této a všech dceřiných společností, kdy každý darovaný dolar Indorama Ventures Limited znásobila stem. Takto se na podporu boje s koronavirem podařilo získat částku ve výši 2,5 miliónu dolarů. S tím, že z tohoto fondu poputuje milión korun právě do litoměřické nemocnice, byli zaměstnanci naší společnosti velmi spokojeni.“ (nk)

Vloženo: 22. 5. 2020

Od jednatele firmy Glanzstoff Bohemia s.r.o. Milana Grmely (uprostřed) převzali šek předseda...

Milión korun je významnou podporou nemocnice.

Částka je věnována na boj s koronavirem