Fotogalerii v nemocnici nyní vévodí Etudy Františka Janovského

do konce prosince je v hale naší nemocnice možnost prohlédnout si výstavu geodeta, publicisty a fotografa Františka Janovského s názvem Etudy.

Tato výstava má dokumentovat úsilí jednoho z průkopníků digitálu v přesvědčování fotografické veřejnosti o oprávněnosti plného uznání digitální fotografie. „Úsilí o uznání digitální fotografie bylo zřejmě úspěšné. Fotografuje se více než kdykoliv v minulosti. Prožíváme dobu totální vizualizace. Ale platí: Fotografie je jen jedna, je jedno, zda je zachycena na skleněné desce, plochém filmu, kinofilmu, mikrofilmu nebo na snímači anebo v mobilním telefonu. Vždy najde svého diváka!“, píše se v průvodním textu k výstavě.

A František Janovský ve své prezentaci dále vzkazuje: „Přeji vám všem mnoho hezkých fotografií! Foťáky, snímače atd. jsou až druhé v řadě. Jak říkával klasik české fotografie Ladislav Sitenský: „Fotograf to musí vidět a ti vyvolení to vidí!“ Přeji vám, abyste byli mezi vyvolenými!“

Vloženo: 11. 11. 2021