Fotografie v hale nemocnice přibližují 25 let činnosti Diakonie

Za účasti několika desítek hostů, převážně zaměstnanců a klientů Diakonie, ale také vedení nemocnice a starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče, byla v úterý 28. února v hale litoměřické nemocnice slavnostní vernisáží zahájena nová fotovýstava nesoucí název Náš příběh – 25 let Diakonie.

„Černobílé fotografie dokumentují činnost Diakonie, která se soustředí na pracovní a společenské uplatnění dospělých lidí se zdravotním či sociálním handicapem. Poskytuje sociální služby i zaměstnání na chráněných pracovištích, a tak vyrovnává jejich šance na to, aby žili běžným životem, jako ostatní lidé ve společnosti. Z fotografií můžete vyčíst, jak se toto dílo daří“ přiblížila výstavu Eva Cimburová, manažerka projektů a PR Diakonie.

Autory fotografií jsou nejen zaměstnanci Diakonie, ale také Dagmar Hochová, již zesnulá přední česká fotografka,která se zabývala reportážní a dokumentární fotografií. „Proslula svými snímky, které zachycují životní okamžiky malých a přehlížených, jeptišek, dětí nebo starých lidí. Fotografie v prostředí Diakonie pořídila Dagmar Hochová v roce 1999,“ doplnila ještě Eva Cimburová.

Výstava fotografií je v hale nemocnice k vidění do 28. dubna 2017 (nk a Diakonie).

Vloženo: 2. 3. 2017

Vernisáží provázel evangelický farář Zdeněk Bárta.

Vernisáže se zúčastnilo několik desítek hostů.

Mezi hosty nechyběl ani litoměřický starosta ladislav Chlupáč.

Fotografie návštěvníky zaujaly.

Akci zpestřil svými písněmi Rosťa Čurda.

Fotografie jsou černobílé a popisují aktivity Diakonie.