Fotografie v hale nemocnice ukazují zajímavé okamžiky všedního dne

Od pondělka 7. listopadu je v hale litoměřické nemocnice nová fotovýstava. Své snímky zde vystavuje známý litoměřický fotograf a dlouholetý reportér Českého rozhlasu Miroslav Zimmer. Vystavovaný cyklus fotografií nesoucí název „Objektivně vzato …. II.“ je volným pokračováním autorovy výstavy prezentované před několika lety v litoměřickém Divadle K. H. Máchy.

„Možná by této výstavě slušel podtitul „Člověk v tom…“ nebo třeba „Hele, lidi…“. Jinými slovy, hlásím se tím tak trochu k pouliční „street“ fotografii, která je mi od chvíle, co jsem vzal do ruky fotoaparát, blízká,“ vysvětluje zaměření výstavy Miroslav Zimmer a dodává, že kulisami jeho fotografií není jen město, ulice a veřejná místa, ale i situace, které se zde odehrávají a v žádném případě nemusí jít o situace výjimečné či dokonce světodějné, ba naopak jde o všednodenní věci či aktivity. „Divadlo svět, někdy více či méně úsměvné, každopádně však věčné a někdy i vděčné, totiž angažuje do rolí každého z nás. Nakouknul jsem hledáčkem fotoaparátu, dovolil se jej nějakou tou setinou vteřiny pozastavit a pozvat k němu i vás,“ přeje příjemnou podívanou fotograf.

Výstava Miroslava Zimmera v hale nemocnice potrvá do 8. ledna 2017. (nk)

Vloženo: 8. 11. 2016

Fotogalerie v hale litoměřické nemocnice funguje již od roku 2010.

Miroslav Zimmer si oblíbil street" fotografii.

Výstavy fotografií jsou u našich pacientů a návštěvníků velmi oblíbené.