Fotografie zavedou na piknik do Nepálu

Novou fotografickou výstavu mají od prvního zářijového pondělí možnost vidět všichni pacienti a návštěvníci v hale litoměřické nemocnice. Snímky, jejichž autorkou je Litoměřičanka Petra Dostalová, je zavedou tentokrát až do dalekého Nepálu, který autorka navštívila na jaře 2017.

„Třítýdenní cesta zahrnovala jak de­setidenní trek Langtangem, tak i návštěvu Shree Arunoday Secondary School v Simthali, kam jsme pomohly donést školní potřeby a hračky pro děti zakoupené díky finančním prostředkům vybraných v ZŠ Se­nohraby. Zároveň se z těchto prostředků podařilo zajistit uspořádání pikniku pro všechny žáky tamní školy. Poslední část našeho putování nás zavedla do třech bývalých královských měst Káthmándú, Bhakta­puru a Patanu a za památkami a chrámy zapsanými do UNESCO,“ přiblížila Petra Dostalová cestu, kterou absolvovala spolu se dvěma kolegyněmi.

Nejvíce fotografií výstavy s příznačným názvem „Na piknik do Nepálu“ je věnováno právě druhé části, tedy návštěvě nepálské školy. „Dny strávené mezi báječný­mi dětmi a srdečnými dospělými mne neskutečně obohatily. Ráda bych prostřednictvím fotografií pomohla získat další finanční prostředky, které mohou být využity opět na podporu dětí v Nepálu,“ prozradila autorka svůj záměr a dodala, že sbírka je pořádána ve spolupráci se spolkem Namasté Nepál z. s., jehož posláním je rozvojová, humanitární, vzdělávací a kulturní podpora lidí v Nepálu a přibližování života lidí v Nepálu lidem v ČR. „Finanční pomoc dává dětem naději na lepší život, než mají jejich rodiče, a možnost dosáhnout takových životních podmínek, jaké obyvatelé západní společnosti považují za základní a samo­zřejmé,“ uzavřela Dostalová.

Výstava v hale nemocnice potrvá do konce října 2019. (nk)

Vloženo: 4. 9. 2019