Hala nemocnice nabízí malé ostrůvky klidu

Vernisáží za účasti několika desítek hostů a s vystoupením smyčcového kvarteta Základní umělecké školy Litoměřice byla ve středu 29. června v hale litoměřické nemocnice zahájena další výstava fotografií. Cyklus s názvem „Malé ostrůvky klidu“ zde vystavuje Jarmila Kacarová, fotografka z Litoměřic, jež má za sebou již 10 autorských a 5 společných výstav a s úspěchy se zúčastňuje různých soutěží.

Zahájení vernisáže se ujala Dominika Valešková, ředitelka ZUŠ Litoměřice. „Snímky jsou to krásné, laskavé. Donutí každého k zamyšlení, a i když se na ně díváte opakovaně, pokaždé v nich objevíte nové kouzlo,“ zhodnotila.

Jak na sebe autorka výstavy prozradila, má ráda fotografie o něčem, s příběhem, atmosférou, smyslem a přidanou hodnotou autora. Svými fotografiemi nenechává nahlížet jen do svého světa, ale jejím přáním je, aby i diváci ve fotkách nacházeli různá podobenství. Soubor fotografií pod souhrnným názvem „Malé ostrůvky klidu“ obsahuje snímky z míst, kam se autorka ubírá se svým fotoaparátem nejraději – miluje stromy, přírodu, klidná místa a různá zákoutí Litoměřic. Jarmila Kacarová tam chodí za tichem, které bývá někdy tou nejkrásnější hudbou. S oblibou ale navštěvuje i místa, která jsou zdánlivě nezajímavá, nehostinná.

Inspirací pro výstavu ve fotogalerii v hale nemocnice byl pro fotografku, matku tří synů, citát anglické spisovatelky Marion Stroud: „Nauč mě umění jak vytvořit malé ostrůvky klidu, kde mohu vychutnat krásu každodenních věcí: oblaků, stromů, úryvků hudby…“

Výstava snímků Jarmily Kacarové, která v nemocnici vystavuje již podruhé, potrvá do konce srpna 2016. (nk)

Vloženo: 29. 6. 2016

Halu zaplnilo několik desítek hostů.

Na úvod zahrálo smyčcové kvarteto při ZUŠ Litoměřice.

Hudba byla velkým zpestřením vernisáže.

Zahájení výstavy se ujal Petr Hermann.

O autorce a jejích fotografiích pohovořila Dominika Valešková.

Jarmila Kacarová, autorka, která v nemocnici vystavuje již podruhé.