Hala nemocnice opět ukazuje krásy Českého středohoří

Nová fotovýstava byla v těchto dnech instalována ve fotogalerii v hale litoměřické nemocnice. Svůj soubor fotografií s názvem „Milešovské a lounské Středohoří“ zde vystavuje Jiří Volf, který se o fotografování zajímá od dětství a v uplynulých čtyřech letech se ke svému koníčku intenzivně vrátil.

„Jako rodák z Třebenic mám silné vazby na České středohoří, na krajinu, která byla v minulosti obdivována řadou významných českých i zahraničních osobností a která zaujala i mnoho významných umělců,“ uvádí Jiří Volf k tematickému zaměření své výstavy.

Motivací Jiřího Volfa je propagovat krásy Českého středohoří a přispět tak ke zlepšení vnímání našeho kraje, jehož pověst dle něho v nedávné minulosti poněkud utrpěla spojováním Českého středohoří s průmyslovými severními Čechami. „I dnes je bohužel některými spoluobčany nahlíženo na České středohoří jako na součást severních Čech a tudíž na krajinu zdevastovanou průmyslem a s poničeným životním prostředím,“ říká k tomu fotograf.

Jiří Volf byl v roce 2014 oceněn prvním místem v kategorii série fotografií ve fotosoutěži pořádané skupinou FotoporoT ve spolupráci s Centrem cestovního ruchu Litoměřice.  V loňském roce vystavoval své práce v Muzeu českého granátu v Třebenicích.

Výstava v hale nemocnice potrvá do konce června 2016. (nk)

Vloženo: 4. 5. 2016

Instalace výstavy se ujali i Jiří Volf a Petr Hermann.

Snímky Jiřího Volfa jsou velmi působivé.

Vystavovány jsou velkoformátové fotografie.

Jiří Volf s jedním ze svých snímků.

Snímky zachycují krásy Českého středohoří.

Instalace výstavy.

Výstava zaměstnance i návštěvníky nemocnice ihned po instalaci zaujala.