Hala nemocnice zve do Íránu

Novou fotovýstavu hostí od poloviny května hala litoměřické nemocnice. Snímky blízkých děčínských mostů Emílie Mrazíkové vystřídaly fotografie z cyklu „Moje obyčejné cesty do neobyčejného světa“ fotografa Davida Surého, zvoucí do dalekého Íránu.

„Trochu jsem tušil, jaké to tam bude, ale realita mi vyrazila dech. Tak obrovskou dobrosrdečnost a pohostinnost místních lidí nikde jinde na světě nezažijete, rozhodně ne v takové intenzitě. Skvělé jídlo, různorodá příroda (pouště, moře, hory), spousta památek a navíc vše za nízké ceny. Pro cestovatele je to jasná jednička – SRDCOVKA,“ uvádí fotograf ve vyjádření ke své výstavě a dodává, že návštěvník se na výstavě může těšit na snímky míst jako Teherán, Bandar Abbas, ostrov Qeshm, Shiraz, Persepolis, Kerman, poušť Kalut, Mahan, Yazd, poušť u Yazdu, Khur, Mesr, Garmeh, Isfahan, Kashan a Abyaneh.

Výstava snímků Davida Surého bude v hale nemocnice k vidění do 30. 6. 2021. (nk)

Vloženo: 18. 5. 2021