Hala nemocnice zve k toulkám po Českém středohoří

Až do konce října potrvá v hale litoměřické nemocnice výstava fotografií Jany Jiráskové s názvem „Toulky Českým středohořím“. Jedná se o snímky přírody Českého středohoří, což je téma, které se v její tvorbě objevuje velmi často a ke kterému má velmi vřelý vztah.

„České středohoří, to je velké množství přírodních rezervací, to jsou krásná města i vesnice. Také hrady a zámky, skanzeny lidové architektury. Pro mě a manžela je to zkrátka oblíbený Kopečkov…,“ popisuje ve svém povídání k výstavě autorka.

Jana Jirásková, fotografka z Tuchlovic u Kladna, má za sebou řadu samostatných výstav. Své práce představila například v Muzeu T.G.M. v Lánech, v Informačním a vzdělávacím středisku (IVS) Křivoklát nebo na Správě CHKO Křivoklátsko ve Zbečně. Autorka se také úspěšně účastní fotosoutěží. Mezi její největší úspěchy patří 3. místo ve fotosoutěži „Lánské pohledy 2010“ nebo v roce 2011 2. místo ve fotosoutěži „Život a cestovní ruch v Českém středohoří“ za fotografii s názvem „Dobré světlo“.

Jana Jirásková svými snímky rovněž často přispívá do regionálních deníků. (nk)

Vloženo: 5. 9. 2016

Fotogalerie v nemocnici nabízí každé dva měsíce novou výstavu.

Výstavy jsou velmi oblíbené.

Nyní jsou k vidění krásné snímky Českého středohoří.

Jana Jirásková fotí tuto krajinu velmi často.