Hala nemocnice zve k toulkám přírodou

Slavnostní vernisáží byla ve středu 2. května zahájena další ze série výstav ve fotogalerii v hale litoměřické nemocnice. Své snímky zde vystavuje Mirek Lipowski, rodák z  Mostů u Jablunkova a dlouholetý člen tamějšího fotoklubu.

„Rád se toulám přírodou a při tom si zapisuji obrazy tohoto světa, které mne zaujmou, na filmový pás, dnes již na digitální nosič.  Dá se říci, že tato záliba mne drží od mládí. Mezi mým prvním zmáčknutím spouště na fotoaparátu FLEXARET a dnešním CANONEM uběhlo už víc než 55 let,“ vzpomíná na své začátky fotograf a dodává, že jeho tvorba je zaměřena především na fotografování přírody, detailu přírody, architektury a dokumentů.

Pro Mirka Lipowského není tato výstava zdaleka první. S fotoklubem Jablunkov vystavil mnoho svých fotografií na různých výstavách v Česku, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, na Ukrajině a v Bělorusku. V některých z těchto zemích měl i řadu autorských výstav.

„Touto výstavou bych chtěl ukázat krásy České republiky a především Beskyd. Nejsou to žádná umělecká díla. Jsou to fotografie tak, jak vidím přírodu já při svých toulkách. Vidím krásu, která je tady s námi a kolem nás. Některé tyto fotografické okamžiky nabízím k nahlédnutí, k zamýšlení i k nesouhlasu,“ zve k prohlídce výstavy sám autor.

Výstava ve fotogalerii litoměřické nemocnice potrvá do 26. června. (nk)

Vloženo: 9. 5. 2018