Halu litoměřické nemocnice prozářilo DOBRO

Halu litoměřické nemocnice prozářilo DOBRO

Novou výstavu nabízí od minulého týdne pacientům i návštěvníkům litoměřické nemocnice fotogalerie ve vstupní hale. Výstava s názvem "Jak se dobro- volá, tak se -mysl ozývá" prezentuje činnost dobrovolníků štětského spolku Dobro-volně s klienty Domu s chráněnými byty ve Štětí.

Autorkou vystavovaných fotografií je členka spolku Dobro-volně Věra Andrtová. „Již z názvu je zřejmé, že tato výstava je o dobru v mnoha podobách a jeho působení na zdravou mysl. Náš spolek Dobro-volně sdružuje ve Štětí osoby s dobrým srdcem, které věnují svůj volný čas bez nároku na finanční odměnu pro dobro druhých lidí. Říkáme jim DOBROVOLNÍCI,“ vysvětluje fotografka a přibližuje hlavní poslání a činnost spolku: „Na okraji našeho města Štětí žijí v Domě s chráněnými byty nájemníci, kteří již mají svá zdravotní omezení. A právě u tohoto Domu jsme proměnili opuštěnou zahradu v místo plné života. Věříme, že velké skutky se stávají z malých činů! V mnoha životních příbězích, které se schylují ke svému závěru, je velmi důležité projevit samotnému autorovi, že jeho vypravování je pozoruhodné, jedinečné, a stále mu někdo naslouchá až do úplného konce. Naši dobrovolníci se tak stávají součástí jejich příběhů. Jsou hrdiny, kteří zdárně zahánějí chmury a osamělost.“ 

Příležitost prohlédnout si tuto jedinečnou výstavu fotografií, které jsou navíc doplněny působivými komentáři, potrvá do konce února 2022. (nk)

Vloženo: 10. 1. 2022

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close