Informace jak postupovat v případě podezření na nákazu koronavirem

Vážení pacienti a návštěvníci naší nemocnice,
v souvislosti s aktuální situací ohledně onemocnění  COVID – 19 přinášíme několik informací a rad ohledně toho, jak postupovat ve vybraných situacích.

Najdete je níže nebo ZDE.

• Pokud na sobě (bez ohledu na to, zda jste pobývali v posledních 14 dnech v některé ze zasažených oblastí) pociťujete příznaky respiračního onemocnění jako je:
    • teplota nad 38,5°C, kterou se vám nedaří snížit,
    • dušnost,
    • kašel,
    • bolesti kloubů,
    • únava,

nechoďte do nemocnice, ale zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře.

• Pokud jste pobývali v některé ze zasažených oblastí a máte výše uvedené příznaky, nechoďte do nemocnice, ale zůstaňte doma a kontaktujte linku 112.
  • Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem zřídila infolinku +420 736 233 176, která je v provozu pondělí až pátek od 7.00 do 17.00 hodin.
  • Při záměru navštívit LPS (děti i dospělí s příznaky respiračního onemocnění) nechoďte svévolně rovnou do nemocnice, ale předem zavolejte na číslo +420 416 723 479 (dospělí) nebo +420 416 723 125 (děti) a informujte je o své situaci. Dbejte pokynů našich zaměstnanců (jak postupovat, kudy do nemocnice vstoupit, kde se hlásit apod.). Nepoužívejte MHD. V závažných případech nebo ohrožení života volejte záchrannou službu 155 a operátorovi poskytněte maximum informací vč. toho, zda máte podezření na případnou nákazu koronavirem.
    • Pokud přeci jen přijdete bez předchozí telefonické domluvy, vstupujte do nemocnice pouze vchodem pro LPS pro dospělé (centrální příjem, zadní vstup), a to včetně dětí, a ihned kontaktujte recepčního. Ve večerních a nočních hodinách informujte sestru centrálního příjmu (první dveře, označené „kontaktní místo - zvoňte“.
  • Prosíme, buďte ohleduplní ke všem pacientům, návštěvníkům a zaměstnancům naší nemocnice, a pokud na sobě pociťujete příznaky jakéhokoli respiračního onemocnění, návštěvu naší nemocnice, včetně již naplánovaných návštěv ambulancí a návštěv u svých hospitalizovaných blízkých, odložte.
  • Dodržujte základní hygienická pravidla.

Více informací najdete zde: http://www.szu.cz/tema/prevence/2019ncov (Státní zdravotní ústav) nebo zde: https://www.mzcr.cz/ (Ministerstvo zdravotnictví ČR)

Telefonická linka SZÚ, kam se mohou občané obrátit, pokud potřebují v souvislosti s koronavirem poradit: +420 724 810 106 a +420 725 191 367.

Vloženo: 4. 3. 2020