Informace k očkovacímu centru při Nemocnici Litoměřice, a.s.

Dne 7. ledna 2021 zahájilo v litoměřické nemocnici svou činnost očkovací centrum, kde probíhá očkování proti onemocnění COVID – 19.  Očkování probíhá v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR, což znamená, že v první vlně jsou očkováni zdravotničtí pracovníci, zaměstnanci nemocnice z pracovišť určených jako prioritní, dále pak členové zdravotnické záchranné služby, praktičtí lékaři, pracovníci v sociálních službách a klienti pobytových zařízení sociálních služeb.

V souladu s mimořádným opatřením MZ ČR bude následovat očkování registrovaných seniorů starších 80 let. Množství očkovaných osob, a tudíž i provoz očkovacího centra, je ovlivněn množstvím do nemocnice dodaných očkovacích dávek.

O zahájení očkování seniorů 80+ a následně dalších skupin z řad veřejnosti, včetně konkrétních podmínek pro registraci a organizaci očkování, bude nemocnice s předstihem informovat na svých internetových stránkách. (nk)

Vloženo: 16. 1. 2021