Interní pavilon postupně rozkvétá

Do samotné spojovací chodby mezi pavilony D a F se v uplynulém týdnu přesunuly práce na rozsáhlém projektu výměny povrchů ve spojovacích chodbách v 1. nadzemním podlaží litoměřické nemocnice, konkrétně v části nemocnice známé jako „na kříži“.

„Hotové máme podlahy v přízemí interního pavilonu a spojovací chodbu mezi tzv. „křížem“ a gynekologickým pavilonem,“ shrnul Radek Lončák, předseda představenstva litoměřické nemocnice s poukazem na to, že práce probíhají za provozu, což s sebou nese i nutnost jistých omezení pro pohyb osob v dotčených částech nemocnice.

„Vzhledem k dispozičnímu řešení areálu nemocnice nešlo při modernizaci chodeb v interním pavilonu bohužel postupovat jinak, než uzavřením hlavní spojovací chodby do samotného pavilonu a vytyčením náhradních tras vedoucích suterénem budovy,“ vysvětlil Lončák a zároveň ocenil vstřícnost a trpělivost pacientů, návštěv a zejména pak personálu nemocnice při těchto provozních omezeních. „Není to jednoduché, ale zatím jsme nezaznamenali výraznější komplikace,“ uvedl doslova.

V průběhu září budou poté měněny povrchy ve zbylých třech chodbách u „kříže“, tedy k pavilonům E, G a H.

Projekt spojovacích chodeb vedoucích směrem od „kříže“ je realizován tak, že každá chodba bude mít svoji specifickou barvu, která se bude promítat i ve výmalbě stěn. Všechny barevné trasy se budou scházet právě v prostoru „na kříži“, kde se změny dotknou jak samotných stěn a podlah, tak i sezení pro pacienty a pro zákazníky zde přítomného občerstvení. Předpokladem je, že celý projekt výměny povrchů v chodbách vedoucích od „kříže“, a to včetně tzv. rentgenové chodby, kde budou budovány nové ambulance, bude dokončen s koncem letošního roku. (nk)

Vloženo: 17. 8. 2018

Chodba vedoucí do interního pavilonu musela být pro pohyb osob zcela uzavřena.

Pracuje se zde zhruba od poloviny srpna.

Předpokladem je dokončení této chodby do konce srpna.