Kardiovaskulární JIP naší nemocnice oblékla zcela nový kabát

S koncem března byla dokončena rekonstrukce kardiovaskulární jednotky intenzivní péče litoměřické nemocnice. Ta započala na podzim loňského roku a zahrnovala kromě stavebních úprav prostor stanice také celkovou rekonstrukci všech rozvodů, nové podlahy, osazení dveří, výmalbu a vybavení novým nábytkem.

„Nové budou samozřejmě také všechny rampy u pacientských lůžek, včetně nových rozvodů medicinálních plynů,“ upřesnil rozsah úprav Ing. Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje, které mělo rekonstrukci na starosti.

Nového kabátu se ve stejném rozsahu dočkala také přilehlá ambulance echokardiografie včetně čekárny a sociální zařízení pro veřejnost. O zcela nový vzhled vnitřních prostor stanice a sousední ambulance se postarala Ing. arch. Naďa Richterová, se kterou nemocnice spolupracuje již dlouhodobě.

„Tato rekonstrukce si vyžádala investici přesahující částku 13 miliónů korun, kterou nemocnice hradila z vlastních prostředků,“ doplnil předseda představenstva litoměřické nemocnice Ing. Radek Lončák, MBA.

Změny proběhly na podzim loňského roku také na vzduchotechnice sloužící pro toto pracoviště a sousední angiografii, kdy došlo k výměně vzduchotechnických jednotek. Oddělení díky tomu bude nově v celém rozsahu klimatizováno.

„Věříme, že lékaři, zdravotníci, ale hlavně pacienti tuto rekonstrukci ocení. Opakovaně říkáme, že naší prioritou je poskytování zdravotní péče v co nejvyšší kvalitě,“ říká k rekonstrukci MUDr. Petr Malý, MBA, generální ředitel Krajské zdravotní, a.s., jejíž součástí od 1. dubna litoměřická nemocnice je.

Zdroj: info@kzcr.eu

Vloženo: 9. 4. 2021

Centrální stanoviště pro personál kardiovaskulární JIP

Standardní pokoj