Klienti CSP Litoměřice vyrobili našim dětským pacientům krásné látkové panenky

Dalším počinem se v těchto dnech prohloubila spolupráce litoměřické nemocnice s Centrem sociální pomoci Litoměřice. Ta doposud spočívala především v organizování pravidelných prodejních výstav výrobků klientů CSP v hale nemocnice a nyní se rozšířila o dodávání látkových panenek pro dětské oddělení. Látkové panenky, které jsou určeny na domalování, předali zástupci CSP primáři dětského oddělení Vladimíru Bártovi a vrchní sestře Boženě Haufové ve čtvrtek 16. března.

„Tyto panenky ušili naši uživatelé v rámci sociálně terapeutických dílen jako výraz poděkování za dosavadní spolupráci, které si velmi vážíme. Dlouhodobě usilujeme o to, aby se naši uživatelé více přiblížili veřejnosti, a chceme nejen vám v praxi ukázat, že i lidé s handicapem mohou být užiteční,“ vysvětlil ředitel CSP Jindřich Vinkler. „Šití panenek pro vaše dětské pacienty naše uživatele moc bavilo. Bylo na nich vidět, že když dělají pro někoho, mají pro práci daleko větší motivaci,“ potvrdil Pavel Křiček, vedoucí sociálně terapeutických dílen při CSP Litoměřice. (nk)

Vloženo: 17. 3. 2017

Spolupráce nemocnice a CSP Litoměřice se ještě více prohloubila.

Panenky jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů a děti si je mohou samy domalovat.

Nemocnice s CSP Litoměřice dlouhodobě spolupracuje při organizaci prodejních výstav...