Laboratoře nemocnice prochází několika proměnami

Již dokončeny byly práce na nové podlahové krytině v části oddělení klinických laboratoří naší nemocnice (OKL). Ty probíhaly v prostorách chodby a příjmu materiálu do laboratoře a kromě odstranění staré nevyhovující a místy poškozené krytiny zahrnovaly také stěrkování povrchu a pokládku nového lina. Práce trvaly pět dní a probíhaly za plného provozu laboratoří.

Výměna podlahové krytina na tomto pracovišti si vyžádala investici ve výši 242 tisíc korun. Suma byla hrazena z prostředků nemocnice.

Další úpravou, která v prostoru OKL v těchto dnech probíhá, je budování nového pracoviště pro vyhodnocování PCR testů, které dosud nemocnice musí ke zpracování posílat do spolupracujících laboratoří. Pro zřízení tohoto pracoviště byly vyčleněny dvě místnosti v rámci mikrobiologického úseku, pořízen analyzátor a další potřebné vybavení. Ještě v průběhu tohoto týdne proběhne v jedné ze spolupracujících laboratoří na tuto nově zaváděnou metodu zaškolení personálu OKL. (nk)

Vloženo: 4. 11. 2020