LDN dostala nejen nová lůžka

Celkem 32 nových lůžek včetně antidekubitních matrací, příslušenství a pacientských stolků s jídelní deskou, vše od firmy Linet, bylo v pátek 12. května dodáno na stanici D oddělení lůžek dlouhodobě nemocných. Dodání těchto lůžek, která byla okamžitě po kompletaci předána do užívání pacientům, bylo naplněním dotačního programu Krajského úřadu Ústeckého kraje s názvem „Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování následné a dlouhodobé lůžkové péče na území Ústeckého kraje – 2016“.

O tuto dotaci se litoměřická nemocnice úspěšně ucházela v loňském roce.

„Všechna lůžka jsou samozřejmě výškově nastavitelná a plně elektricky polohovatelná,“ ujistil Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje, zdravotnické techniky a veřejných zakázek a doplnil, že z daného dotačního titulu bylo od stejného dodavatele pro využití oddělení LDN nakoupeno ještě 20 antidekubitních matrací pro pacienty s ještě vyšším rizikem proleženin a 5 multifunkčních křesel pro polohování pacientů nebo pro jejich převozy na vyšetření. „Na každou z pěti stanic naší LDN umístíme jedno toto křeslo,“ upřesnil Janošík a doplnil, že poslední částí této dotace je ještě pořízení 66 jídelních stolů, které budou umístěny na všechny pokoje všech stanic lůžek dlouhodobě nemocných.

Celkové náklady na pořízení tohoto nového vybavení se pohybovaly na úrovni takřka 2,1 miliónu korun, které byly z valné většiny pokryty krajskou dotací.

„Jsem rád, že se nám daří postupně měnit lůžka v celé nemocnici za tato špičková s kvalitními antidekubitními matracemi. Dotace kraje nám v našem záměru výrazně pomáhají,“ zhodnotil Radek Lončák, předseda Správní rady litoměřické nemocnice. (nk)

Vloženo: 12. 5. 2017