Letošní výtěžek dobročinné akce byl rekordní

Letošní výtěžek dobročinné akce byl rekordní

Obrovským úspěchem skončil čtvrtý ročník dobročinné akce na podporu dětského oddělení litoměřické nemocnice, při které vařil Jozef Pásztor pravou maďarskou kapustnici a guláš a ty poté za dobrovolný příspěvek nabízel v Krušovické pivnici v Litoměřicích. Příchozí, jejichž počet se dal počítat na stovky, do kasičky přispěli částkou neuvěřitelných 45 tisíc Kč. 

Loňský výsledek byl překonán o 19 tisíc korun.

Na přípravu guláše bylo třeba 20 kg kližky, 5 kg sádla, 7 kg cibule a kilo česneku. Kapustnice byla uvařena ze tří uzených kolen, 3 kg uzených žeber, 5 kg klobás, stejného množství brambor a 20 kg zelí. „Obojího bylo přes padesát litrů a zmizelo to během krátké doby. Odpoledne jsme proto uvařili druhou várku polévky,“ prozradil Jozef Pásztor s tím, že na přípravě obou jídel se spolu s ním od pátku podílelo deset pomocníků.

Akce s vařením polévky a guláše pro dětské oddělení, při které i v letošním roce hrála country kapela Hazard a Krušovická pivnice doslova praskala ve švech, si každým rokem získává stále více příznivců. Celková suma, kterou za čtyři roky dětskému oddělení vynesla, již překročila hranici 90 tisíc korun. (nk)

Vloženo: 18. 11. 2019

foto6.jpg
foto3.jpg
foto11.jpg
foto2.jpg
foto10.jpg
foto4.jpg
foto1.jpg
foto5.jpg
foto7.jpg
foto9.jpg
foto8.jpg
foto13.jpg
foto12.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close