Maminkám v hale nemocnice slouží nový kojící koutek

Pouze několik málo dní je v hale litoměřické nemocnice rodičům malých dětí k dispozici tzv. kojící koutek. Již několik minut po jeho zprovoznění ho začaly využívat první maminky.

Vybudování kojícího koutku předcházel jak požadavek samotných matek, které dosud byly nuceny kojit v čekárnách i jiných nevyhovujících prostorách, tak i podnět od některých mateřských hnutí. „V neposlední řadě jsme se i my sami chtěli zařadit po bok velkých nemocnic, kde jsou taková místa v dnešní době samozřejmostí,“ přiblížila pozadí vzniku koutku pro rodiče Lenka Kalábová, manažerka pro nelékařské zdravotnické obory.

Nový kojící koutek je vybaven nejen židlí pro maminku, ale také přebalovacím pultem a jednorázovými papírovými ručníky. Koutek je zároveň dostatečně velký i pro kočárek. K prostoru přiléhá samostatně vyčleněné sociální zařízení. Intimita kojící maminky je zajištěna upozorněním na obsazenost koutku na vstupních dveřích.

„Možnost nakojit v klidu samozřejmě vítám,“ zhodnotila novou službu paní Gabriela, maminka tříměsíční Adélky, která zároveň ocenila i samostatné sociální zařízení. „Dříve jsem při použití toalety musela nechávat dceru v kočárku na chodbě bez dozoru, teď už nemusím,“ dodala s úsměvem.

Vybudování kojícího koutku ocenil také starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč: „Jsem rád, že dochází k rozšiřování služeb nemocnice i tímto směrem, neboť maminky si své soukromí zaslouží.“ (nk)

Vloženo: 31. 5. 2018