Poděkování - Mezinárodní den sester

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte, abych Vám u příležitosti Mezinárodního dne sester z celého srdce poděkoval za vaši práci. Děkuji Vám za to, s jakou obětavostí a nasazením tuto náročnou práci vykonáváte, za váš lidský a profesionální přístup k pacientům.

Profese, kterou jste si zvolili, je velmi náročná. Pacienti k nám nezřídka přicházejí s bolestí, strachem nebo ve stresu, a já si uvědomuji, že právě Vy těmto náročným situacím čelíte v tzv. první linii. I přesto svou práci zvládáte s pochopením pro ostatní a s úsměvem na tváři, čímž dokazujete, že povolání, které vykonáváte, je především posláním.

Vaše odhodlání pomáhat je obdivuhodné a já jsem vděčný na to, že jste součástí týmu naší nemocnice.

Děkuji.

Radek Lončák, ředitel zdravotní péče Nemocnice Litoměřice, o.z

Mezinárodní den sester se slaví na počest narození zakladatelky ošetřovatelství Florence Nightingale (12. května 1820 – 13. srpna 1910), která je považována za zakladatelku a průkopnici povolání všeobecné (zdravotní) sestry a moderního ošetřovatelství.

Vloženo: 12. 5. 2021