Možnost ohodnotit naši nemocnici se znovu otevřela

Nemocnice Litoměřice, a.s. se, stejně jako v předchozích letech, aktivně zapojila do celostátního šetření spokojenosti pacientů a zaměstnanců s názvem Nemocnice ČR. Ten letošní první únorový den odstartoval svůj již 15. ročník. Nositelem projektu, jehož výstupem jsou každoročně srovnávací žebříčky českých a moravských nemocnic, je nezisková organizace HelathCare Institute (HCI).

„V hodnocení Nemocnice ČR si naše nemocnice dlouhodobě drží výborné pozice, a to zejména v rámci Ústeckého kraje. V celorepublikové konkurenci se umisťujeme také velmi dobře,“ neskrýval radost z výsledků hlasování pacientů i zaměstnanců předseda představenstva litoměřické nemocnice Radek Lončák a přiblížil zatím poslední výsledky hlasování: „V hodnocení pacientů jsme se v celorepublikové konkurenci takřka dvou stovek zdravotnických zařízení umístili na 25. místě u ambulantních a na 44. místě u hospitalizovaných pacientů. Hodnocení spokojenosti zaměstnanců nám vyneslo na celorepublikové úrovni dokonce 17. příčku. Na úrovni Ústeckého kraje jsme obsadili v hodnocení spokojenosti hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců dokonce pomyslnou zlatou příčku. Hlasy ambulantních pacientů nám přinesly krásnou stříbrnou pozici.“

Hodnocení probíhá formou vyplňování dotazníků, a to buď vytištěných, které pacienti dostanou přímo v nemocnici a mohou je vyplněné vhodit do připravených sběrných boxů, tak i elektronických, které jsou k dispozici na internetových stránkách HCI. Hlasování probíhá do konce srpna letošního roku. (nk)

Vloženo: 4. 2. 2020