Na akci zaměřené na bezpečnost dětí naše sanitka nechyběla

Litoměřická nemocnice se opět aktivně zapojuje do akcí zaměřených na bezpečnost dětí. Naposledy šlo o projekt s názvem „Bezpečně do školy“ určený prvňáčkům litoměřických základních škol.
Nemocnice jako již tradičně poskytla sanitu dopravní zdravotní služby a řidič Miroslav Borovička seznamoval v úterý 14. září 2021 celé dopoledně děti s prací dopravní zdravotní služby a s možnostmi, které moderní vybavení sanitky nabízí.

Děti si, jako již tradičně, poté mohly sanitku a její vybavení důkladně prohlédnout a vyzkoušet si na vlastní kůži například transportní křeslo nebo transportní lehátko. S velkým nadšením prozkoumaly i část vozu určenou přepravovaným pacientům.

Akce probíhala na Dětském dopravním hřišti v Jiráskových sadech v Litoměřicích a účastnily se jí všechny složky integrovaného záchranného systému. Cílem je ukázat dětem význam a vzájemnou součinnost všech složek IZS a jejich nenahraditelnou funkci v celém systému. (nk)

Vloženo: 14. 9. 2021