Na zvýšení komfortu pacientů naší nemocnice směřuje takřka 5,5 miliónu korun

Již dodána byla velká část vybavení pořizovaného z dotace s názvem „Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování akutní lůžkové péče na území Ústeckého kraje - 2020“, kterou čerpá Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Litoměřice, o.z., od Krajského úřadu Ústeckého kraje. Jako poslední byl z této finanční pomoci ze strany kraje v předposledním červnovém týdnu dodán nový ultrazvuk pro ortopedii v hodnotě 180 tisíc korun.

Předmětem dotace dále byla dvě lůžka s integrovanou váhou pro ARO a 5 matrací pro mezioborovou jednotku intenzivní péče. Na ARO a rehabilitační oddělení byly z této dotace pořízeny také zvedáky pacientů, pro několik pracovišť nemocnice byly zakoupeny infuzní pumpy a injektomaty.

„Rovněž dodána již byla také převozová křesla, mechanické vozíky a transportní lehátka s pevnou výškou, výhřevné lůžko pro novorozenecké oddělení a motomed pro ruce a nohy a čtyřkolová chodítka pro rehabilitaci,“ doplnil informaci Miroslav Janošík, který dotaci zajišťuje. Rodičkám již slouží další bezdrátový přístroj pro monitorování těhotných a dopravní zdravotní služba dostala další schodolez usnadňující přepravu imobilních pacientů. „Interní oddělení získalo díky této dotaci dvě digitální sedačkové váhy a 45 nových jídelních stolů do pacientských jídelen,“ upřesnil ještě Miroslav Janošík.

„Celková hodnota vybavení pro zlepšení komfortu pacientů pořizovaného z této dotace činí 5,3 miliónu korun,“ uvedl Radek Lončák, ředitel zdravotní péče Nemocnice Litoměřice, o.z. Dokončení celého projektu je plánováno na konec letošního roku.

Zdroj: info@kzcr.eu

Vloženo: 28. 6. 2021