Naše nemocnice dostala darem pět plicních ventilátorů

Celkem pět kusů plicních ventilátorů dostala v minulém týdnu darem naše nemocnice od firmy BTL Zdravotnická technika, a.s. Jde o ventilátory BTL - 606, které tato společnost vyvinula jako vlastní produkt v reakci na rostoucí potřebu těchto přístrojů v důsledku celosvětové koronavirové pandemie a nemocnicím je poskytuje formou daru.

Společnost BTL Zdravotnická technika, a.s. takto poskytla českým nemocnicím celkem 300 těchto ventilátorů.

„Tuto nabídku jsme rozhodně uvítali a společnosti BTL za dar velmi děkujeme. Darované plicní ventilátory budou primárně sloužit pro potřebu interního oddělení,“ vysvětlil Radek Lončák, předseda představenstva litoměřické nemocnice s upřesněním, že bezprostředně po dodání proběhlo zaškolení personálu pro práci s těmito novými přístroji tak, aby se tyto mohly začít ihned používat.

Celková hodnota tohoto daru společnosti BTL naší nemocnici dosahuje částky téměř půl milionu korun bez DPH. (nk)

Vloženo: 23. 11. 2020