Naše nemocnice pořídila pro zvýšení komfortu zaměstnanců vybavení v hodnotě přes půl miliónu

Ke svému konci se chýlí dotace s názvem „Podpora kvality pracovních podmínek a prostředí zdravotnického personálu u poskytovatelů akutní lůžkové péče na území Ústeckého kraje - 2020“, kterou čerpá Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Litoměřice, o.z., od Krajského úřadu Ústeckého kraje. Za přidělené finance ve výši 678 tisíc korun nemocnice nakoupila vybavení zvyšující pohodlí pro práci zdravotníků. Dotace bude uzavřena ke konci června 2021.

„Nejvíce bylo nakoupeno šatních skříněk, a to 200 kusů. Tato položka činila takřka půl miliónu korun z celkové dotace,“ seznámil Radek Lončák, ředitel zdravotní péče Nemocnice Litoměřice, o.z., a doplnil, že z tohoto programu byly rovněž pořízeny dvě kuchyňské linky, které směřovaly na sesterny dětského oddělení, 17 kancelářských židlí v hodnotě přes 80 tisíc korun a devět křesel na denní místnosti zaměstnanců v hodnotě 40 tisíc korun, která byla umístěna především na gynekologicko porodnické oddělení.

Dotace Krajského úřadu Ústeckého kraje čerpá litoměřická nemocnice nepřetržitě již od roku 2014. Nejprve byly tyto prostředky určeny pro zvyšování komfortů pacientů, od roku 2019 jsou Ústeckým krajem dotačními projekty podporováni i zaměstnanci nemocnic.

Zdroj: info@kzcr.eu

ogo