Naše nemocnice se ministrovi zdravotnictví líbila

Ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch navštívil ve středu 4. září naši nemocnici.

Nejdříve se setkal se zaměstnanci, které seznámil s činností ministerstva zdravotnictví a plánovanými kroky této instituce pro nejbližší období zacílenými na oblast nemocnic a poté odpovídal na dotazy, týkající se mj. i žhavého a hojně diskutovaného tématu, tedy různých cest vedoucích k hledání strategického partnera pro nemocnici. Adamu Vojtěchovi byl představen i aktuální záměr litoměřických radních jednat o budoucnosti nemocnice s Ústeckým krajem, resp. s Krajskou zdravotní a.s. „Ministerstvo zdravotnictví nemá na rozhodování v této oblasti žádný vliv, je to věcí vlastníka akcií,“ zdůraznil několikrát ministr, připustil však, že je to akceptovatelné řešení. Následovala prohlídka nemocnice, kdy zavítal na interní oddělení, dětskou JIP, ambulantní rehabilitaci a anesteziologicko resuscitační oddělení. Na závěr prohlídky zavítal do oblasti centrálního příjmu, kde mu byl vedením nemocnice představen variantní plán modernizace na urgentní příjem.

Součástí návštěvy Adama Vojtěcha v Litoměřicích byla také beseda s veřejností, která proběhla před nemocnicí. „Z toho, co jsem viděl, mohu říci, že vaše nemocnice je řízena dobře, finančně je zdravá, což je dobrá zpráva. Navíc ministerstvo plánuje od příštího roku řadu kroků, které by měly nemocnicím pomoci,“ reagoval na příspěvky diskutujících ministr, který se ke konci své návštěvy krátce setkal také s litoměřickými zastupiteli.

„Jsme rádi, že jsme panu ministrovi mohli ukázat naši nemocnici a seznámit ho i s našimi problémy, se kterými se regionální nemocnice potýkají. Jeho osobní návštěvy si velmi vážíme,“ zhodnotil a zároveň ocenil předseda představenstva litoměřické nemocnice Radek Lončák.

Vloženo: 6. 9. 2019