Naše pacienty už vozí nová sanitka

Naše pacienty už vozí nová sanitka

Další novou sanitku využívá od konce listopadu dopravní zdravotní služba Nemocnice Litoměřice. Nový VW Transporter řady T6, který je letošním prvním přírůstkem do vozového parku nemocnice, nahradí jednu ze starších sanitek. Představení nového sanitního vozu představitelům Rady města, a to včetně praktických ukázek, proběhlo ve středu 5. prosince před budovou litoměřického městského úřadu.

„Výbava nového sanitního vozu splňuje všechny nároky současného standardu stávajících sanitek naší nemocnice. Vůz je samozřejmě vybaven transportním křeslem a lehátkem, obojí o nosnosti 250 kg. Novinkou jsou LED světlomety a anatomicky tvarované sedačky, které znamenají pro přepravované osoby větší pohodlí,“ seznámil dispečer dopravní zdravotní služby litoměřické nemocnice Luboš Mlejnecký.  

Dodavatelem nového sanitního vozu značky VW je firma PROSSAN CZ s.r.o., vítěz veřejné zakázky. Hodnota nového přírůstku do vozového parku litoměřické nemocnice je 1,137 miliónů korun. Částkou jednoho miliónu přispělo nemocnici Město Litoměřice, zbytek uhradila nemocnice z vlastního rozpočtu.

V současné době zajišťuje dopravní zdravotní služba litoměřické nemocnice dopravu pacientů sedmi sanitními vozy, z nichž dle informací dispečera Luboše Mlejneckého každý najezdí v průměru čtyřicet tisíc kilometrů za rok. (nk)

Vloženo: 5. 12. 2018

foto1.jpg
foto5.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto6.jpg
...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close