Naším letošním prvním miminkem je holčička Amy

Amy Tirpáková se v Litoměřicích stala prvním miminkem narozeným v roce 2016. Její maminka, osmnáctiletá Aneta Ofnerová, ji v litoměřické porodnici přivedla na svět 1. ledna v 6.50 hodin. Holčička po porodu vážila 2,8 kg a měřila 49 cm.

Mladým rodičům přišli v úterý 5. ledna k narození holčičky pogratulovat předseda Správní rady nemocnice Radek Lončák, člen Správní rady Vladimír Kestřánek a manažerka pro nelékařské zdravotnické obory Lenka Kalábová. Prvnímu letošnímu miminku předali zlatý řetízek s přívěskem a mamince květinu. „Je tradicí, že první miminko v roce od nás dostává na památku dárek. Vaše dcerka dostává zlaté slůně pro štěstí. A my k tomu ještě přidáváme přání plného zdraví celé rodiny a mnoha radostných chvil s dcerkou,“ popřál novopečené rodině Radek Lončák.

Jméno prvnímu letošnímu miminku vymyslel tatínek Ladislav Tirpák. „Věděli jsme, že to bude holčička a moc jsme si ji přáli,“ prozradili rodiče a podělili se i o zkušenost s litoměřickou porodnicí. „V porodnici jsem velmi spokojená, o mě i o malou bylo velmi dobře postaráno, všichni byli hodní. Ani na chvíli jsem neváhala, kde budu rodit. Litoměřická porodnice byla jasnou volbou, sama jsem se zde narodila,“ zhodnotila Aneta Ofnerová a dodala, že doma má již pro miminko vše přichystané. „Malá je zdravá a dobře jí. Domů nás pustí už dnes po obědě,“ neskrývala radost nad průběhem prvních společných dní s miminkem mladá žena.

V litoměřické porodnici se v roce 2015 narodilo 671 miminek, z toho 356 chlapečků a 315 holčiček. Nejčastějšími jmény chlapců narozených v loňském roce byly Adam, Jan, Vojtěch a Jakub, u holčiček pak Anna, Barbora, Veronika a Amálie. (nk)

Vloženo: 5. 1. 2016

Amy Tirpáková, první letošní miminko litoměřické porodnice.

Vladimír Kestřánek, člen Správní rady, předal mamince Anetě Ofnerové květinu.

Radek Lončák mladé rodině jménem vedení nemocnice pogratuloval k holčičce.

Malá Amy dostala ke svému prvenství zlatý řetízek s přívěskem.