Nechte si příští středu na litoměřickém náměstí zdarma vyšetřit oči a kůži

Nechte si příští středu na litoměřickém náměstí zdarma vyšetřit oči a kůži

Vyšetřit oči a pigmentové skvrny si zdarma můžete nechat ve středu 30. srpna od 9 do 17 hodin na litoměřickém Mírovém náměstí. Oborová zdravotní pojišťovna zde totiž pořádá zdravotně preventivní akci i pro lidi, kteří u ní nejsou pojištěni.

Odborníci provedou v autokaru vyšetření Dermatoskopem a vyšetření očí v OKOBUS, tedy ve speciálně upraveném automobilu partnera akce. K dispozici bude i dětský koutek.

Co to je digitální dermatoskop a k čemu slouží? Dermatoskop je přístroj, který se skládá z kamery s vysokým rozlišením a programu, který analyzuje obraz pigmentových znamének (hodnotí se parametry, například barva, ohraničení, velikost, struktura, atd.) Jedná se tedy o automatickou analýzu pigmentových kožních lézí. Slovo dermatoskop pochází z řeckého základu (derma - kůže, skopein –pozorovat). Systém neposkytuje diagnózu, ale na základě výstupních informací lze posoudit riziko možného vzniku maligního melanomu a to především u drobných ložisek. Odborníci doporučují nepodceňovat hnědé pigmentové projevy na kůži. Při jakékoliv jejich změně se objednat na kožní ambulanci dle místa bydliště či k vyšetření digitálním dermatoskopem. Důležité je věnovat pozornost především plochým a hladkým znaménkům, z kterých vzniká melanom snadněji. (eva, nk)

Vloženo: 24. 8. 2017

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close