Nejhezčí snímky Českého středohoří v hale nemocnice

Nejúspěšnější snímky, které vzešly z 6. ročníku fotografické soutěže s názvem „Život a cestovní ruch v Českém středohoří“ jsou od pondělka 9. ledna vystaveny ve fotogalerii v hale litoměřické nemocnice. Soutěž pořádá skupina FotoporoT ve spolupráci s Centrem cestovního ruchu Litoměřice a fotografie hodnotí porota, která je složená z novinářů a profesionálních i amatérských fotografů.

„Hlavním smyslem fotosoutěže je propagace Českého středohoří a podpora cestovního ruchu v této krásné oblasti naší republiky,“ přiblížil Petr Hermann, předseda odborné poroty fotografické soutěže a doplnil, že loňského 6. ročníku se zúčastnilo celkem 17 autorů, kteří své práce mohli poslat jak do kategorie jednotlivých snímků, tak i do kategorie sérií snímků.

„Téma mohou fotografové podat zcela podle svých představ. Nezáleží na tom, zda je na snímku krajina, příroda, život nebo třeba architektura,“ vysvětlil ještě Petr Hermann k zaměření soutěže a závěrem zmínil, že vyhlášení výsledků posledního ročníku fotosoutěže společně s výstavou proběhlo v říjnu 2016 na Hradě v Litoměřicích.

Výstava v hale nemocnice potrvá do 28. února 2017. (nk)

Vloženo: 10. 1. 2017