Nemocnice nabízí moderní řešení krvácení v zažívacím traktu

Zcela nové možnosti pro zástavu krvácení v zažívacím traktu může nabídnout gastroenterologie Městské nemocnice v Litoměřicích. Jedná se o hemostatický sprej, který je v České republice úplnou novinkou.

„Tento sprej si poradí se všemi typy krvácení v žaludku nebo ve střevě. Je tvořen směsí křemíku a aditiv a můžeme ho aplikovat jak pomocí koloskopu, tak i gastroskopu. Je to pomoc velmi rychlá a pro pacienta bezpečná, která dokáže zastavit i velké krvácení. Jeho použití je také velmi jednoduché,“ vyjmenoval výhody primář gastroenterologického pracoviště Pavel Svoboda a dodal, že v některých případech dokáže použití hemospreje odvrátit i operaci, která by jinak byla nutná.

Gastroenterologické pracoviště litoměřické nemocnice je v celém okrese jediné, které zajišťuje nepřetržitou endoskopickou pohotovost. „Všichni lékaři a odborné endoskopické sestry našeho pracoviště byli pro aplikaci hemospreje proškoleni a samozřejmě získali potřebné certifikáty,“ ujistil primář závěrem. (nk)

Vloženo: 30. 7. 2015