Nemocnice posílila svůj vozový park

Zcela novou sanitkou se může od poloviny února pochlubit Městská nemocnice v Litoměřicích. Nový VW Transporter řady T6, který je po více než dvouleté přestávce dalším přírůstkem do vozového parku nemocnice, nahradí jednu ze starších sanitek.

„Výbava nového sanitního vozu splňuje všechny nároky současného standardu stávajících sanitek naší nemocnice. Vůz je samozřejmě vybaven transportním křeslem a lehátkem, obojí o nosnosti 250 kg. Ve srovnání s ostatními sanitami naší dopravní zdravotní služby má však tento vůz modernější design a jinak řešenou zadní nájezdovou rampu, s níž je nyní lehčí manipulace,“ seznámil s drobnými rozdíly dispečer dopravní zdravotní služby litoměřické nemocnice Luboš Mlejnecký a dodal, že modernizace dostálo také osvětlení vnitřního prostoru vozu.

Dodavatelem sanitky, na kterou částkou jednoho miliónu korun nemocnici přispěl zřizovatel nemocnice, tj. Město Litoměřice, je firma Sicar, spol. s r. o., vítěz veřejné zakázky. Nákup si vyžádal investici ve výši 1,201 miliónu korun.

Dalším vozidlem, kterým litoměřická nemocnice v těchto dnech posílila svůj vozový park, je dodávka sloužící pro provozní potřeby nemocnice. Jedná se rovněž o vůz VW Transporter. Tato investice ve výši 686 tisíc korun byla hrazena z vlastních prostředků nemocnice.

Představení obou vozů zástupcům zřizovatele, a to včetně praktických ukázek, proběhlo v pondělí 20. února 2017 v areálu Městské nemocnice v Litoměřicích.

V současné době disponuje litoměřická nemocnice osmi sanitními vozy, které při přepravě pacientů najezdí průměrně tři až pět tisíc kilometrů měsíčně. (nk)

Vloženo: 20. 2. 2017