Nemocnice si vede dobře, ukázal celostátní žebříček

Nemocnice si vede dobře, ukázal celostátní žebříček

Úspěchem opět skončila pro litoměřickou nemocnici celostátní srovnávací anketa neziskové organizace HealthCare Institute (HCI). Ta každoročně v rámci projektu Nemocnice ČR zjišťuje jak spokojenost ambulantních a hospitalizovaných pacientů a spokojenost zaměstnanců nemocnic, tak i finanční zdraví hodnocených subjektů. Výstupem tohoto projektu jsou žebříčky nabízející srovnání českých a moravských nemocnic.

„V letošním roce jsme opět bodovali ve všech zmíněných oblastech. V rámci konkurence všech českých a moravských nemocnic jsme obsadili u spokojenosti zaměstnanců 17. příčku, v hodnocení ambulantních pacientů 58. místo a hodnocení hospitalizovaných osob nám přineslo v rámci republiky 42. pozici,“ zhodnotil člen Správní rady a ředitel pro zdravotní péči litoměřické nemocnice Leoš Vysoudil. Výsledky v těchto oblastech jsou víceméně srovnatelné s předchozím rokem, výraznějšího zlepšení nemocnice dosáhla v hodnocení hospitalizovaných pacientů, kde si oproti loňsku polepšila o 13 pozic směrem k lepšímu výsledku.

Jako tradičně nemocnice dosáhla výborných výsledků v rámci Ústeckého kraje. „Ve všech třech zmíněných oblastech jsme dosáhli na druhé místo,“ zhodnotil předseda Správní rady a výkonný ředitel Radek Lončák a dodal, že stejně dobrého umístění, tedy na pomyslných stupních vítězů, nemocnice dosáhla i v loňském roce. „Za významné považuji naše zlepšení v hodnocení spokojenosti ambulantních pacientů z 3. na 2. místo, kde jsme začali, mimo jiné, systematicky pracovat na zlepšení prostředí čekáren i prostor vybraných ambulancí,“ uvedl Radek Lončák konkrétní výsledky a příklady realizace z tohoto roku.

Samostatnou z hodnocených oblastí, též spadajících pod projekt HCI Nemocnice ČR, je finanční zdraví nemocnic. To se, na rozdíl od spokojenosti, která pracuje s údaji z letošního roku, vztahuje k roku 2014 a není hodnocena anketním průzkumem, ale vyhodnocením statistických a ekonomických dat. „Mezi nemocnicemi zřízenými městy a obcemi jsme v oblasti finančního zdraví skončili čtvrtí z celé ČR. Je to výborný výsledek svědčící o dobré ekonomické kondici nemocnice,“ vyjádřil spokojenost ředitel pro ekonomiku a provoz a člen SR Vladimír Kestřánek.

Do šetření Nemocnice v ČR se letos zapojilo 429 hospitalizovaných, 205 ambulantních pacientů a 288 zaměstnanců litoměřické nemocnice. (nk)

Vloženo: 8. 12. 2015

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close