Nemocnice si vede velmi dobře, ukázal opět celostátní žebříček

Nemocnice si vede velmi dobře, ukázal opět celostátní žebříček

Úspěchem skončil pro Městskou nemocnici v Litoměřicích 11. ročník celostátní srovnávací ankety neziskové organizace HealthCare Institute (HCI). Ta každoročně v rámci projektu Nemocnice ČR zjišťuje jak spokojenost ambulantních a hospitalizovaných pacientů a spokojenost zaměstnanců nemocnic, tak i finanční zdraví hodnocených subjektů. Výstupem tohoto projektu jsou žebříčky nabízející srovnání českých a moravských nemocnic.

„V letošním roce jsme opět bodovali ve všech zmíněných oblastech. V rámci konkurence všech českých a moravských nemocnic jsme obsadili u spokojenosti zaměstnanců 15. příčku, v hodnocení ambulantních pacientů 58. místo a v hodnocení hospitalizovaných osob 57. pozici,“ zhodnotil předseda Správní rady a výkonný ředitel litoměřické nemocnice Radek Lončák a dodal, že výsledky v těchto oblastech jsou víceméně srovnatelné s předchozím rokem.

Jako tradičně nemocnice dosáhla výborných výsledků v rámci Ústeckého kraje. „Ve dvou zmíněných oblastech, a to ve spokojenosti ambulantních pacientů a zaměstnanců, jsme získali v rámci kraje 1. místo, což je oproti loňsku postup o jednu příčku pomyslného žebříčku,“ neskrýval radost z výsledku Radek Lončák a dodal, že v hodnocení hospitalizovaných pacientů se litoměřická nemocnice umístila, stejně jako v loňském roce, na druhé příčce. „Velmi si vyjádření našich pacientů a zaměstnanců vážíme a bereme ho jako velký závazek, protože ještě těžší, než výborné umístění získat, je si ho udržet,“ zhodnotil ještě Radek Lončák.

Samostatnou z hodnocených oblastí, též spadajících pod projekt HCI Nemocnice ČR, je finanční zdraví nemocnic. To se, na rozdíl od spokojenosti, která pracuje s údaji z letošního roku, vztahuje k roku 2015 a není hodnocena anketním průzkumem, ale vyhodnocením statistických a ekonomických dat. Mezi nemocnicemi zřízenými městy a obcemi skončila litoměřická nemocnice v hodnocení finančního zdraví na páté pozici v rámci celé České republiky.

Do šetření Nemocnice v ČR se letos zapojilo 358 hospitalizovaných, 344 ambulantních pacientů a 227 zaměstnanců litoměřické nemocnice. (nk)

Vloženo: 5. 12. 2016

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close