Nová fotovýstava nabízí především pocity

Poslední ze série letošních výstav odstartovala ve fotogalerii v hale litoměřické nemocnice začátkem listopadu. Na pacienty a návštěvníky nemocnice zde tentokrát čekají snímky litoměřického fotografa Zbyňka Nezbedy. Výstava nese název "Fotografie“.

„Fotografii miluji. Začínal jsem s fotoaparátem Ljubitel na svitkový 6 x 6 cm film. Následně jsem koupil zrcadlovky, nejdříve Zenit TTL a poté východoněmeckou Prakticu MTL. Naučil jsem se zpracovávat celý černobílý negativní i pozitivní proces. Při uvolnění „normalizace“ se na pulty obchodů dostala zrcadlovka NIKON FG 20, kterou mám ještě schovanou. Od té doby je ze mě tzv. nikonista,“ popsal část své cesty světem fotografie Zbyněk Nezbeda, který klasický černobílý proces udržel až do roku 2014. „Pak jsem měl chuť zkusit něco jinak a pořídil jsem si NIKON D3300. Výsledky tohoto období si Vám dovoluji zde předvést,“ přiblížil svou výstavu a dodal, že při fotografování hledá v první řadě pocit. „V podstatě neřeším fotografický žánr, ale právě ten pocit,“ popsal Zbyněk Nezbeda a závěrem vyjádřil směrem k návštěvníkům své výstavy přání: „Doufám, že se Vám při prohlídce nějaký pozitivní pocit vybaví“.

Výstava fotografií Zbyňka Nezbedy v hale nemocnice potrvá do konce letošního roku. (nk)

Vloženo: 6. 11. 2017