Nová výstava ukazuje mystická podzimní rána

„Podzimní rána na Terezínské kotlině“, je název nové výstavy fotografií v hale litoměřické nemocnice. Jejím autorem je Břetislav Tošner.

„Terezínská kotlina je místo, kam si lidé chodí zahrát golf, zkracují si tudy cestu z Litoměřic do Terezína a naopak, nebo se jen tak procházejí alejí lemovanou starými kaštany, omlazenou nedávno vysázenými stromky,“ uvádí fotograf k místu, které ho pro jeho snímky velmi přitahuje, a k původu svých vystavovaných fotografií dodává: „Chodím tudy rád a snažím se svým fotoaparátem zachytit krásu zdejší přírody. A právě podzimní rána přitáhla můj pohled na vystupující siluety stromů z mlhy, či trávník pokrytý jinovatkou, který mi připadá jako velký zelený koláč posypaný cukrem. Budu se sem vždy rád vracet v jakémkoli čase, ale podzimní rána jsou zde pro mne ta nejkrásnější“.
Výstava prací Břetislava Tošnera potrvá v hale nemocnice do konce roku 2015. (nk)

Vloženo: 10. 11. 2015

Od začátku listopadu jsou ve fotogalerii v hale nemocnice vystavovány snímky Břetislava...

Fotogalerie v nemocnici je mezi pacienty i návštěvníky velmi oblíbená.

Výstava Břetislava Tošnera ukazuje podzimní rána na Terezínské kotlině.