Nové koupelny budou hotové již brzy

Na zcela nové koupelny a WC se mohou již brzy těšit pacienti rehabilitačního a dětského oddělení litoměřické nemocnice.

Práce, které byly zahájeny začátkem prázdnin, byly na rehabilitačním oddělení dokončeny právě v těchto dnech, na dětském oddělení se bude na nových WC pracovat ještě do poloviny srpna. Předmětem rekonstrukce jsou na obou odděleních nové přívody, odpady, obklady, dlažby, osvětlení, dveře a vnitřní vybavení.

Dvě koupelny a dvě WC sloužící na rehabilitačním oddělení pro pacienty ze čtyř pokojů byly částečně financovány ze sponzorského daru ve výši 100 tisíc korun, zbylých cca 400 tisíc dodala nemocnice z vlastních prostředků. „Stavební řešení i zařízeni je samozřejmě přizpůsobené i pro osoby, které se např. po operacích pohybují s obtížemi nebo na vozíku,“ ujistil Miroslav Janošík z oddělení rozvoje, zdravotnické techniky a veřejných zakázek, které má tyto rekonstrukce technicky na starosti.

Na dětském oddělení vzniknou ze společných WC na stanici velkých dětí ve 4. nadzemním podlaží oddělená WC pro chlapce a dívky ve veselých barvách. I zde budou splněny všechny požadavky pro pohyb osob na vozíku. Cena nového sociálního zařízení v tomto případě bude zhruba 400 tisíc korun. Tyto prostředky půjdou ze zdrojů nemocnice. (text i foto nk)

Nová WC pro dětské pacienty budou ve veselých barvách.
Dokončení je plánováno na polovinu srpna.
Nové koupelny na rehabilitačním oddělení umožňují i pohyb osob na vozíku. Dokončeny byly nedávno.

Vloženo: 7. 8. 2015