Novorozenecké oddělení získalo darem potřeby pro miminka

Materiální dary v celkové hodnotě 25 tisíc korun věnovala v pondělí 8. října paní Tereza Janžurová dětskému oddělení litoměřické nemocnice. Obsahem jsou především plenky, přírodní kosmetika, bambusové deky, spací pytle, dudlíky a jiné produkty potřebné pro péči o narozené miminko

Vystudovaná sociální pracovnice shromáždila tyto dary za pomoci sponzorů, které sama během letních měsíců s cílem pomoci právě litoměřické nemocnici oslovila.

„Pracuji v Centru pro náhradní rodinnou péči v Litoměřicích. Mimo to jsem se rozhodla být ještě prospěšná na jiných místech a sama za sebe. A protože nejbližší cílovou skupinou jsou mi právě miminka a malé děti, volba padla na vaše novorozenecké oddělení,“ uvedla ke svému motivu pomáhat mladá maminka, která přiznala, že právě v litoměřické porodnici rodila a byla zde nadmíru spokojená.

Paní Janžurová přinesla nejen vybavení pro samotné novorozenecké oddělení, ale myslela i na novopečené maminky. „Pro maminky je to přece jenom velká změna a s narozeným miminkem nová životní kapitola. Ráda bych jim v tento velký krásný životní mezník darovala alespoň pár produktů, potřebných pro start s miminkem,“ popsala a doplnila, že 30 připravených balíčků si odnesou maminky z porodnice domů a ostatní produkty, jako třeba bambusové deky, přírodní kosmetika, spací pytle a pleny, zůstanou sloužit na novorozeneckém oddělení.

„Tímto bych chtěla poděkovat firmám, jako je Lidl Česká republika, Weleda, Sebamed, Nobilis Tilia,  Alza.cz, Bamboolik, Vandastore, Billa Česká republika a také mamince Kristýně Tvrdé, která do sbírky přispěla sama za sebe. Město Litoměřice mi darovalo 30 ks tašek, abych mohla připravit balíčky pro maminky,“ uzavřela Tereza Janžurová a naznačila, že pokud bude zájem,  ráda by v podobné činnosti pokračovala a následně uspořádala sbírky i pro další organizace v Litoměřicích.

Radost neskrývala ani vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová: „Všechny materiální i nemateriální dary nám v naší práci moc pomáhají a velmi si vážíme každého, kdo nás chce tímto způsobem podpořit,“ poděkovala. (nk)

Vloženo: 9. 10. 2018

Vše získala paní Janžurová díky sponzorům.

Dary, které paní Janžurová přišla předat i s malou dcerkou, převzala vrchní sestra...

Dary nemocnici velmi pomáhají.