Očkovací centrum na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích skončilo, vakcinace probíhají znovu v nemocnici

Očkovací centrum pro aplikaci vakcín proti nemoci COVID-19 v pavilonu „H“ na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích, které provozuje Krajská zdravotní, a.s., bylo v provozu naposledy v pátek 6. srpna. Poté se přesunulo opět do areálu Nemocnice Litoměřice, o.z., přízemí vstupního pavilonu „A“, kde se začalo znovu očkovat hned v sobotu 7. srpna.

Provozní doba pro registrované zájemce je ve všední dny od 15:00 do 20:00 hodin (s posledními registracemi v 19.15 hodin), o víkendu od 8.00 do 17.00 hodin.

Přesun očkovacích míst z velkokapacitních center zpět do nemocnic ve městech jsme avizovali již při zahájení jejich provozu v dubnu. Chceme postupně vrátit prostory sportovních a výstavních hal pro jejich původní užití. Všechna velkokapacitní očkovací centra se do konce srpna přesunou do nemocnic. Očkování tak bude pokračovat tam, kde původně začalo,“ připomenul Ing. Petr Severa, krajský koordinátor očkování proti onemocnění COVID-19.

V očkovacím centru byly za celou dobu provozu od 10. května 2021 (tedy za 89 dní) podány desítky tisíc dávek očkovací látky (primárně Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech).

Zdroj: info@kzcr.eu

Vloženo: 9. 8. 2021